Czerpiemy inspirację z natury

Wiemy, że w naturze drzemie wielka moc. Składniki roślinne od dawna wykorzystywane są w medycynie. My, dzięki użyciu nowoczesnych technologii, wydobywamy z nich to, co najlepsze. Nasze produkty bazują w szczególności na naturalnych ekstraktach bogatych w fitofenole. Są to związki polifenolowe pochodzące z roślin, w szczególności z owoców jagodowych. Tworzymy autorskie kompozycje składników, wykorzystując ich synergię działania.

Stosujemy zasadę „clean label” – w naszych produktach łączymy tylko potrzebne surowce, bez konserwantów, sztucznych barwników czy dodatków/wypełniaczy.

 

Cel i misja

Naszym głównym celem jest dostarczanie osobom potrzebującym wsparcia produktów najwyższej jakości, o potwierdzonej laboratoryjnie efektywności działania. Dlatego poza własnym laboratorium, w którym przeprowadzamy szereg eksperymentów na różnych modelach komórkowych, prowadzimy również badania we współpracy z uczelniami oraz klinikami, w celu przeniesienia danych uzyskanych w laboratorium oraz potwierdzenia efektywności na ludziach.
W AronPharma wykorzystujemy wiedzę badawczą i doświadczenie firm partnerskich – Greenvit i Bart w pozyskiwaniu surowców i produkcji. Mamy innowacyjne podejście do opracowywania nowych produktów i terapii. Główny nacisk kładziemy na badania oraz rozwój produktów i formuł na bazie naturalnych ekstraktów. Nasza nutraceutyki są unikatowe, ich działanie poparte jest badaniami przedklinicznymi i klinicznymi.
Oferujemy nowoczesne rozwiązania odpowiadające na potrzeby Pacjentów szczególnie w zakresie zaburzeń metabolicznych, wspomagania leczenia onkologicznego i aktywności sportowej.

Nasze wartości to: Jakość, Badania, Rozwój, Odpowiedzialność.
Budujemy zaangażowanie, zaufanie we współpracy z naszymi Klientami.

Nasza przewaga

to posiadanie własnego zaplecza badawczego i stosowanie ekstraktów z rodzimych roślin, w szczególności kombinacji ekstraktów standaryzowanych na zawartość polifenoli. W naszych produktach stosujemy proste składy wyznając zasadę „clean label”. Specjalizujemy się szczególnie w pozyskiwaniu i standaryzacji ekstraktów bogatych w związki przeciwutleniające, pochodzących z owoców jagodowych.

Dodatkowo dzięki zastosowaniu chromatografii kolumnowej na etapie separacji związków uzyskujemy pożądaną frakcję związków – antocyjanów o wysokim stężeniu, a co za tym idzie o dużej aktywności biologicznej.

Główna działalność

Działalność firmy koncentruje się przede wszystkim na badaniach i rozwoju nowych produktów (nutraceutyki, wyroby medyczne, żywność specjalnego przeznaczenia medycznego) opartych na naturalnych ekstraktach bogatych w związki polifenolowe pochodzące z owoców jagodowych (aronii, czarnego bzu, czarnej porzeczki i innych), jak i innych roślin bogatych w polifenole.

Naszym celem jest wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań wspomagających leczenie głównych jednostek chorobowych, takich jak cukrzyca, kardiologia, procesy regeneracji / starzenia oraz onkologia.

Prowadzimy sprzedaż naszych produktów w Polsce, jak i poszukujemy partnerów zagranicznych do aktywnej współpracy.

Od surowca do wyrobu gotowego

Połączenie kompetencji badawczo-rozwojowej i produkcyjnej nie jest modelem biznesowym często spotykanym na rynku, a daje wymierną przewagę nad konkurencją z racji kompleksowości usługi oraz zapewnienia jakości na każdym etapie rozwoju produktu.

Tak zwany „one-stop-shop”, do którego jako firma dążymy, jest w branży farmaceutycznej i nutraceutycznej rzadko spotykany z racji dużej specjalizacji poszczególnych firm w danych segmentach rynku. Kompleksowe działanie to przede wszystkim większa kontrola nad każdym aspektem projektu, ale również pewność, że każdy z etapów produkcji będzie dostosowany specjalnie pod potrzeby danego produktu. Wysoka jakość produktu osiągana jest właśnie dzięki całościowemu spojrzeniu na proces projektowania i produkcji.

Ścisłe partnerstwo z firmą Greenvit pozwala na pełną integrację procesu rozwoju produktu od pomysłu poprzez badania rozwojowe, formulację, badania stabilności, badania przedkliniczne i kliniczne, kończąc na produkcji surowca w skali technologicznej, a także produktu końcowego. To unikalna konstrukcja, w której AronPharma pełni rolę jednostki badawczej (technologicznej), a Greenvit produkcyjno-wdrożeniową (surowcowo – API).

Potencjał technologiczny

Ekstrakty z owoców jagodowych bogate w polifenole, otrzymywane za pomocą nowoczesnych metod, mogą być szeroko wykorzystywane,  m.in. do produkcji barwników, przeciwutleniaczy, dodatków do żywności, suplementów diety, żywności specjalnego przeznaczenia medycznego, leków, kosmetyków.

Aronpharma nieustannie bada i udoskonala zarówno składniki jak i wyroby gotowe. Dzięki nowoczesnemu laboratorium oraz dostępie do sprawdzonych surowców tworzymy produkty unikatowe, o potwierdzonym działaniu.

STRUKTURA FIRMY

Dzięki partnerstwu z firmami  Greenvit Sp. z o.o. i Bart Sp. z o.o. mamy mocne zaplecze produkcyjne i kontrolę nad procesem produkcyjnym:
od etapu hodowli i zbiorów, poprzez ekstrakcję, aż do gotowego
produktu końcowego.

Bart

Globalny producent:

  • surowców i dodatków dla przemysłu spożywczego, w tym naturalnych aromatów i barwników,
  • surowców i dodatków do przemysłu farmaceutycznego i suplementów diety.

Aronpharma

Spółka technologiczna, która powstała w 2018 roku:

  • Firma badawcza: Budżet projektów badawczo-rozwojowych: 9 mln PLN (lata 2019-2023)
  • Dofinansowanie: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Agencja Rozwoju Pomorza
  • Obszar działalności: Badania i rozwój produktów (nutraceutyki, biotechnologia, farmacja) oraz produkcja i dystrybucja produktów w Polsce i za granicą (głównie rynki europejskie)

Greenvit

Globalny producent surowców i ekstraktów do produkcji suplementów oraz leków ziołowych.

Dr inż. Krzysztof Lemke

Olga Drożdż

On-line project manager
olga.drozdz@aronpharma.pl

Michał Bartkowiak

Kierownik Zarządzający projektem
michal.bartkowiak@aronpharma.pl

mgr Krzysztof Kubiś

Specjalista ds. B+R,
zarządzania procesem
krzysztof.kubis@aronpharma.pl

Dr inż. Barbara Khaidakov

St. Specjalista ds. B+R,
OncoAron project manager
barbara.khaidakov@aronpharma.pl

Dr inż. Michał Laskowski

Specjalista ds. B+R
michal.laskowski@aronpharma.pl

Dr Paulina Kowalczyk

St. Specjalista ds. B+R,
COVID project manager
paulina.kowalczyk@aronpharma.pl

mgr Magdalena Węsierska

Mł. specjalista ds. B+R
magdalena.wesierska@aronpharma.pl

mgr Daria Korewo

Mł. specjalista ds. B+R
daria.korewo@aronpharma.pl

Nagrody i wyróżnienia

GRYF GOSPODARCZY 2020

Aronpharma Sp. z o.o. została nagrodzona Nagrodą Pomorską Gryf Gospodarczy 2020. Otrzymaliśmy wyróżnienie w kategorii Pomorski Start-up. Wyróżnienie w takim prestiżowym konkursie jest dla nas ogromną motywacją do dalszego rozwoju, jak i radością, że nasze dotychczasowe osiągnięcia zostały docenione.

Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy jest regionalną nagrodą przyznawaną co roku od 20 lat. Przedsiębiorstwa doceniane są m.in. za wspieranie i inicjowanie przedsięwzięć innowacyjnych, w szczególności zbieżnych z celami Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego 2030 oraz za rozpowszechnianie dobrych praktyk w biznesie.

LAUR KONSUMENTA

Linia produktów OxiPAC to preparaty istotnie poprawiające jakość i komfort życia. Dzięki wszechstronnemu działaniu i wysokiej jakości składnikom zostały docenione przez konsumentów, uzyskując nagrodę – Laur Klienta Odkrycie Roku 2020.

Laur Konsumenta/Klienta to jeden z pierwszych i jednocześnie najbardziej liczących się certyfikatów konsumenckich w kraju. Co roku, zakrojony na skalę ogólnopolską sondaż, przynosi producentom odpowiedź na jedno z podstawowych pytań: które produkty/usługi są obecnie najpopularniejsze w swojej grupie. Wyniki głosowania niezależnie definiują pozycję marki i pozwalają ich właścicielom na biznesowe samopoznanie, a tym samym dają podstawę do budowania przewagi nad konkurencją. 

Pozostając na tej stronie akceptujesz pliki cookies. więcej informacji

Używamy plików cookies aby zapewnić jak najlepszą obsługę strony. Jeśli pozostaniesz na tej stronie nie zmieniając ustawień w swojej przeglądarce albo klikniesz "akceptuj", zgadzasz się na ich stosowanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.

Zgoda