NCBR jest kluczowym ośrodkiem wspierania i tworzenia innowacyjnych rozwiązań technologicznych i społecznych, kreuje ekosystem wiedzy i informacji na ich temat. Inicjuje i realizuje przedsięwzięcia przyczyniające się do cywilizacyjnego rozwoju kraju.

MetAron

Cele projektu: Nadrzędnym celem realizacji projektu jest wprowadzenie na rynek nowych, dotychczas niewystępujących produktów bazujących na ekstraktach naturalnych bogatych w związki polifenolwe m.in. z aronii, wiesiołka oraz innych roślin bogatych w polifenole, których mechanizmem działania będzie wsparcie leczenia metforminą, w tym również działanie cytoprotekcyjne – redukujące objawy nietolerancji stosowanych obecnie leków. Dodatkowym aspektem będzie wsparcie leczenia stanu przedcukrzycowego, który jest poważnym stanem zdrowia, gdzie poziom cukru we krwi jest wyższy niż normalnie, ale nie na tyle wysoki, aby go zdiagnozować jako cukrzycę. Stan przedcukrzycowy zwiększa ryzyko rozwoju choroby metabolicznej: cukrzycy typu 2, chorób serca i udaru mózgu.

Planowane Efekty: W wyniku realizacji projektu, otrzymany zostanie produkt będący nową, dotychczas nie obecną na rynku unikatową mieszaniną różnych ekstraktów o wysokiej zawartości polifenoli. Opracowana zostanie również odpowiednia formulacja produktu, zwiększająca biodostępność ogólną związków polifenolowych oraz formulacja zwiększająca aktywność preparatu głównie w jelitach.

Wartość projektu: 3 948 188,70 PLN

Wartość dofinansowania: 2 960 982,92 PLN

Okres realizacji projektu w latach: 2019 – 2023

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.
Projekt realizowany w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: Szybka Ścieżka.
Beneficjent: AronPharma Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

COVID-19

Cele projektu: Nadrzędnym celem jest wprowadzenie na rynek suplementów diety i nutraceutyków, o potwierdzonym w toku badań in vitro i in vivo, działaniu antywirusowym i wspomagającym odporność organizmu. Ponadto w ciągu ostatnich lat obserwujemy coraz większy postęp w nauce poświęcony liposomom jako nośnikom farmaceutycznym. Mają one nie tylko zastosowanie przeciwbakteryjne, ale i przeciwwirusowe. Dlatego też naszym celem jest zamknięcie witamin, minerałów, związków aromatycznych i biologicznie aktywnych oraz standaryzowanych ekstraktów roślinnych bogatych w polifenole i antocyjany w liposomach oraz zwiększenie ich biodostępności i stabilności.

Planowane Efekty: W wyniku realizacji projektu powstaną nowe produkty o działaniu immunostymulującym i przeciw wirusowym, które zostaną wdrożone w działalności gospodarczej Konsorcjantów:

  1. Liposomalne kompleksy witamin lub składników mineralnych, wzbogacone o związki aromatyczne i ekstrakty roślinne o wysokiej zawartości polifenoli, antocyjanów (w formie proszku)
  2. Ekstrakty roślinne o wysokiej zawartości polifenoli, antocyjanów, (w formie proszku)
  3. Produkty końcowe zawierające standaryzowane składniki oraz liposomalne witaminy w formie kapsułek, syropu lub innej formie gotowej do podania.

Wartość projektu:  6 050 170,00 PLN

Wartość dofinansowania: 4 336 063,00 PLN

Okres realizacji projektu w latach: 2020 – 2023

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.
Projekt realizowany w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: Szybka Ścieżka.
Beneficjent: AronPharma Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, BART Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa, Greenvit Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

OncoAron

AronPharma sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Innowacyjne preparaty polifenolowe pozyskane z owoców jagodowych wykorzystywane w prewencji i profilaktyce skutków ubocznych terapii onkologicznej, chemio i radioterapii”.

Celem projektu jest wprowadzenie na rynek nowych, produktów opartych na ekstraktach z owoców jagodowych, w szczególności z aronii, które będą wykazywały właściwości cytoprotekcyjne oraz będą redukowały objawy niepożądane chemio- i radioterapii, nie wywołując skutków ubocznych wynikających z ich stosowania.

Dzięki realizacji przedmiotowego projektu opracowany i otrzymany zostanie produkt będący nową, dotychczas nie obecną na rynku mieszaniną różnych ekstraktów (w tym ekstraktu z aronii) o wysokiej zawartości antocyjanów (powyżej 20%) oraz polifenoli (powyżej 45%).

Wartość projektu: 4 907 693,35 PLN

Wartość dofinansowania: 3 214 109,89 PLN

Pozostając na tej stronie akceptujesz pliki cookies. więcej informacji

Używamy plików cookies aby zapewnić jak najlepszą obsługę strony. Jeśli pozostaniesz na tej stronie nie zmieniając ustawień w swojej przeglądarce albo klikniesz "akceptuj", zgadzasz się na ich stosowanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.

Zgoda