AKTUALNIE PROWADZONE PROJEKTY BADAWCZE

MetAron

Opracowanie produktów na bazie naturalnych ekstraktów bogatych w związki polifenolowe wspomagających leczenie cukrzycy.

COVID-19

Opracowanie skutecznej terapii wzmocnienia układu odpornościowego, regeneracji organizmu oraz zapobiegania zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2 w dobie pandemii COVID-19.

OncoAron

Opracowanie innowacyjnych preparatów bogatych w związki polifenolowe pozyskiwane z owoców jagodowych do stosowania w profilaktyce i zapobieganiu skutkom ubocznym terapii onkologicznej, chemioterapii i radioterapii.

Proces

Bardzo ważnym elementem naszej działalności jest kontrolowanie pełnego procesu produkcyjnego – od wyboru owoców, po finalny produkt.

Owoce

Zbiórka owoców

Segregacja

Segregacja owoców

Proces

Ekstrakcja

Ekstrakt

Uzyskanie ekstraktu

Produkty

Gotowe suplementy

Ekstrakcja

Ekstrakt (wyciąg) roślinny powstaje dzięki procesowi ekstrakcji polegającej na wyodrębnieniu określonych składników z surowców roślinnych. Do procesu ekstrakcji używamy ekstrahentów, którymi najczęściej są: woda, alkohol etylowy (etanol) lub mieszaniny wodno-etanolowe. Możliwe jest również zastosowanie oleju, gliceryny lub innych rozpuszczalników dopuszczonych do stosowania w przemyśle spożywczym. Ekstrakty roślinne mają zastosowanie głównie w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i paszowym.
Z ekstraktu, po odparowaniu ekstrahenta otrzymuje się proszek, czyli ekstrakt suchy, który jest skoncentrowanym wyciągiem roślinnym. Sucha forma ekstraktu, dzięki bardzo niskiej zawartości wody jest bardziej stabilna, zarówno mikrobiologicznie jak i chemicznie. Kolejną zaletą ekstraktu jest możliwość standaryzacji. Ekstrakty mogą być standaryzowane na zawartość określonych składników (np. zawierać minimum 25% antocyjanów) lub oparte o współczynnik DER, który mówi o tym ile razy ekstrakt jest skoncentrowany w porównaniu do surowca roślinnego.

Nasza oferta obejmuje:

ekstrakty roślinne / kapsułki / żele / syropy / proszki / shoty energetyczne i inne…

Pozostając na tej stronie akceptujesz pliki cookies. więcej informacji

Używamy plików cookies aby zapewnić jak najlepszą obsługę strony. Jeśli pozostaniesz na tej stronie nie zmieniając ustawień w swojej przeglądarce albo klikniesz "akceptuj", zgadzasz się na ich stosowanie. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.

Zgoda